Rozgrywka z faraonem i hrabią. Zamiast folderu promującego atrakcje

Data publikacji: 12.02.2020 11:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Gra planszowa Misja Końskie

Gra planszowa „Misja Końskie”
Fot. Urząd Miasta i Gminy Końskie

Turystów odwiedzających Końskie może zaczarować faraon, mogą też spotkać się z hrabią Tarnowskim w jego dawnym gabinecie. Wszystko to za sprawą gry planszowej „Misja Końskie” przygotowanej na zlecenie Urzędu Miasta i Centrum Informacji Turystycznej. Rozrywka może pomóc w poznaniu miasta.

Gra planszowa „Misja Końskie”Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Magdalena Weber, pomysłodawczyni gry, podkreśla, że głównym celem zabawy jest zachęcenie do spaceru po mieście i zaprezentowanie szczególnych atrakcji.

- Nie chcieliśmy pisać zwykłego folderu więc postanowiliśmy przygotować to w formie gry planszowej. Wskazujemy miejsca, które każdy turysta powinien zwiedzić, np. związane z zabytkowym zespołem parkowo-pałacowym, ale i miejsca, do których można wejść i zobaczyć ciekawą przestrzeń - mówi.

Gra planszowa „Misja Końskie”Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

„Misja Końskie” składa się z planszy do gry, czterech pionków i kostki. Trasa prowadzi przez kilkadziesiąt pól. Niektóre zatrzymują graczy na dłużej.

- Na przykład biblioteka. Przemycamy informację, że kiedyś w tym miejscu funkcjonował gabinet hrabiego Tarnowskiego więc gracz poznaje historię miasta przenosząc swój pionek o kilka pól do przodu. Może też zaczarować nas faraon z Oranżerii Egipskiej, wtedy tracimy kolejkę - opowiada Magdalena Weber.

Gra planszowa „Misja Końskie”Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Do gry dołączona jest prawdziwa mapa Końskich z zaznaczonymi polami gry, tak aby łatwo w rzeczywistym spacerze odnaleźć poszczególne miejsca. Gra dostępna jest podczas wydarzeń promujących miasto.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama