Znana aktorka zagra w serialu, który będzie kręcony w Busku?

Data publikacji: 12.02.2020 13:09 / Data aktualizacji: 13.02.2020 14:05
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Joanna Kulig

Na zdjęciu: Joanna Kulig
Fot. Joanna Kulig/Facebook

W Busku-Zdroju będzie kręcony nowy serial telewizyjny. Obecnie prowadzone są rozmowy z jedną ze stacji. Jest nawet zarys scenariusza na 13 odcinków pod nazwą „Uzdrowisko" lub „Doktor Foster".

Podczas posiedzenia zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, podjęto uchwałę intencyjną o koprodukcji serialu, którego akcja miała by się toczyć w województwie świętokrzyskim, głównie w Busku.

Główną rolę miałaby zagrać Joanna Kulig - polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz piosenkarka. Jak informuje Michał Maroński - członek zarządu ROT, zarówno Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, jak i Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju zdecydowali o dofinansowaniu projektu.

- Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Miasta i Gminy Busko-Zdrój zamierzają przeznaczyć po 200 tys. zł z budżetu na wkład własny produkcji serialu. Również pensjonaty i sanatoria w formie barteru zapewniły około 200 tys. zł na nocleg i wyżywienie dla ekipy filmowej - informuje.

Jak dodaje, wstępny scenariusz został już zaproponowany.

- W kwietniu prawdopodobnie będziemy dogrywać szczegóły umowy z telewizją i tego, jak serial będzie wyglądał, jaka będzie czołówka, w jaki sposób będzie promowane Busko i województwo świętokrzyskie - dodaje.

Planowane rozpoczęcie zdjęć przewidziano na lipiec, zaś pierwsze odcinki zostaną pokazane najprawdopodobniej na początku 2021.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama