Promocja odblasków już w całym regionie

Data publikacji: 12.02.2020 13:40
Autor: Magdalena Sitek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.02.2020. Kielce. Konferencja w ŚUW. Na zdjęciu od lewej Sławomir Kopacz  wójt Bielin Robert Jaworski  burmistrz Chęcin Grzegorz Dziubek  burmistrz Włoszczowy i Krzysztof Gajewski  wójt gminy Waśniów

12.02.2020. Kielce. Konferencja w ŚUW. Na zdjęciu (od lewej): Sławomir Kopacz - wójt Bielin, Robert Jaworski - burmistrz Chęcin, Grzegorz Dziubek - burmistrz Włoszczowy i Krzysztof Gajewski - wójt gminy Waśniów
Fot. Magdalena Sitek / Radio Kielce

Akcja promująca noszenie elementów odblaskowych - zainicjowana przez Radio Kielce - rozrasta się na całe województwo. Podczas spotkania wójtów i burmistrzów w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim dołączyli do niej samorządowcy z regionu.

Senator Krzysztof Słoń nie ma wątpliwości, że noszenie odblasków może uratować nam życie i wszyscy powinniśmy zaangażować się promowanie mody na odblaski. Jak zaznaczył, sam wielokrotnie był świadkiem sytuacji, w których kierowcy musieli gwałtownie hamować, bo nie widzieli pieszych idących poboczem.

12.02.2020. Na zdjęciu: Krzysztof Słoń - senatorFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

 

- Jeśli dzięki noszeniu odblasków uda nam się uratować choć jedno życie, to już będzie sukces -dodaje senator Krzysztof Słoń.

Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński z radością przyjął inicjatywę promowania mody na noszenie elementów odblaskowych.

- Wierzymy, że przez takie działania uda nam się przekonać mieszkańców gminy, że odblaski mogą uratować życie - powiedział Radiu Kielce. Podobnego zdania jest Sebastian Nowaczkiewicz - wójt gminy Sitkówka-Nowiny.

Jak podkreślił moda na odblaski w kierowanej przez niego gminie jest propagowana od wielu lat. Pomysł, by zachęcić do działania najmłodszych poprzez szkolny konkurs może okazać się strzałem w dziesiątkę.

W marcu wszystkie świętokrzyskie szkoły zostaną zaproszone do konkursu pod hasłem „Szkoła świecąca przykładem”.

12.02.2020. Kielce. Konferencja w ŚUW. Na zdjęciu Janusz Knap - prezes Radia KielceFot. Magdalena Sitek / Radio Kielce

W akcji uczestniczą wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa świętokrzyskiego, straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Radio Kielce i TVP3 Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama