LM. PGE Vive zachowało szanse na II miejsce w grupie. Kiel jej zwycięzcą

Data publikacji: 13.02.2020 09:05
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
30.11.2019 Kielce. Piłka ręczna. Liga Mistrzów. Mecz PGE Vive Kielce - Mieszkow Brześć. Uladzislau Kulesh

30.11.2019 Kielce. Piłka ręczna. Liga Mistrzów. Mecz PGE Vive Kielce - Mieszkow Brześć. Uladzislau Kulesh
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarze ręczni PGE Vive wciąż mają szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie B Ligi Mistrzów.

Stało się tak, bowiem w środę wieczorem THW Kiel pokonał Telekom Veszprem w pierwszym starciu 12. kolejki 29:28 i różnica między czwartymi kielczanami, a drugimi Węgrami wynosi tylko 4 punkty, ale ekipa Talanta Dujszebajewa ma jeszcze 3 mecze do rozegrania, a Telekom tylko 2. Żeby na koniec awansować na fotel wicelidera PGE Vive musi wygrać wszystkie spotkania, Węgrzy mogą zdobyć maksymalnie jeden punkt, a trzecie teraz Montpellier nie więcej niż 4 „oczka”.  Dodajmy, że pierwszą lokatę w grupie na dwie kolejki przed końcem zapewnili sobie kilończycy.

- Będziemy walczyć - deklaruje Andreas Wolff. - Mamy jeszcze trzy mecze i moim zdaniem możemy wygrać w każdym - odważnie zapowiada kapitan kielczan.

- Na początku sezonu naszym celem było tylko wyjście z grupy - wyjaśnia Marin Sego. - Ale po kilku dobrych spotkaniach, w których zwyciężyliśmy teraz walczymy o trzecie miejsce - mówi zachowawczo bramkarz Montpellier.

PGE Vive w fazie grupowej zmierzy się jeszcze z Porto u siebie z Motorem Zaporoże na wyjeździe i Kielem w Hali Legionów. Telekom Veszprem zagra u siebie z Montpellier i na wyjeździe z Motorem, a Francuzi z Mieszkowem Brześć przed swoją publicznością, na Węgrzech z Veszprem i w Macedonii z Vardarem Skopje.

Reklama