Samorządowcy dziękują za pomoc Mirosławie Mochockiej

Data publikacji: 13.02.2020 14:04
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Pożegnanie Mirosławy Mochockiej. Na zdjęciu od lewej Robert Jaworski  burmistrz gminy i miasta Chęciny Grzegorz Dziubek  burmistrz Włoszczowy Krzysztof Gajewski  wójt gminy Waśniów i Mirosława Mochocka

Pożegnanie Mirosławy Mochockiej. Na zdjęciu (od lewej): Robert Jaworski - burmistrz gminy i miasta Chęciny, Grzegorz Dziubek - burmistrz Włoszczowy, Krzysztof Gajewski - wójt gminy Waśniów i Mirosława Mochocka
Fot. Radio Kielce

Były kwiaty, serdeczne słowa i gorące podziękowania za lata dobrej współpracy. Wójtowie i burmistrzowie z województwa świętokrzyskiego w ten sposób zakończyli współpracę z Mirosławą Mochocką, wieloletnią dyrektorką urzędu marszałkowskiego w Kielcach, która przeszła na emeryturę.

Uroczyste podziękowanie miało miejsce podczas walnego zgromadzenia członków Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego.

- Pani Mirosława będzie przez nas zapamiętana, jako człowiek rzetelny, otwarty na wspieranie inicjatyw wspólnot samorządowych, wdrażających program rozwoju i odnowy wsi. Dziękujemy nie tylko za wieloletnią współpracę, ale przede wszystkim za ludzką twarz urzędnika – mówi Robert Jaworski, burmistrz miasta i gminy Chęciny, przewodniczący związku. Dodaje, że włodarze wielokrotnie zgłaszali się do Mirosławy Mochockiej z różnymi problemami, na co pani dyrektor zawsze reagowała z dużą życzliwością, szukała skutecznych rozwiązań i była merytorycznie przygotowana do pomocy.

Mirosława Mochocka była wicedyrektorem Biura Rozwoju Regionalnego. Na emeryturę odeszła w lipcu – informuje Marcin Piętak, dyrektor gabinetu marszałka.

- W biurze pracowała od chwili jego powstania, czyli od 1999 roku. Ma duży staż pracy i ogromne doświadczenie, dlatego nawiązaliśmy z nią dalszą współpracę – mówi dyrektor.

Mirosława Mochocka pracowała najpierw jako kierownik i koordynator zajmujący się funduszami Banku Światowego, a potem funduszami unijnymi dla obszarów wiejskich. Od 2008 roku jako dyrektor kierowała z powodzeniem komórką wdrażającą Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Aktualnie świadczy pomoc doradczą aktualnemu dyrektorowi jednostki Krzysztofowi Domagale. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama