Radio Kielce i TVP3 Kielce promują noszenie elementów odblaskowych!

Data publikacji: 13.02.2020 16:24
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
13.02.2020. Na zdjęciu od lewej Renata Morąg  Radio Kielce Mariusz Bednarski  KWP Kielce

13.02.2020. Na zdjęciu od lewej: Renata Morąg - Radio Kielce, Mariusz Bednarski - KWP Kielce
Fot. Screen TVP3 Kielce

Podkomisarz Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Renata Morąg z Radia Kielce byli dzisiaj gośćmi w TVP3 Kielce. W porannym programie opowiadali, jak ważne jest noszenie odblasków, które mogą uratować życie.

- Często zdarza się tak, że nawet jeśli posiadamy odblaski, to często wrzucamy je do szuflady. Musimy pamiętać, że noszony przez nas odblask oznacza życie. Jeśli możemy uratować nawet jedną osobę, to takie akcje są wspaniałe i warte poparcia - podkreśla Renata Morąg.

Noszenie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe. Jeśli ktoś nie stosuje się do tych obowiązków, nie tylko jest narażony na niebezpieczeństwo, ale także na mandat karny.

- Co roku rozdajemy kilkadziesiąt tysięcy odblasków na terenie całego województwa. A gdzie one są? Właśnie często w szufladach. Warto pamiętać, że odblask w szufladzie nie uratuje życia – dodaje podkomisarz.

Warto pamiętać, że po zmroku pieszy bez odblasku jest widoczny z odległości 40 metrów, a z odblaskiem z ponad 100 metrów! Radio Kielce włącza się w akcję promocyjną zachęcającą do noszenia odblasków.

- Radio Kielce zainicjowało akcję noszenia odblasków. Akcja była mocno spontaniczna. Dziennikarze naszej rozgłośni pojawili się w różnych miejscach regionu i rozdawali odblaski, a tydzień później przyłączyły się do nas znane osoby: ze świata kultury, nauki, sztuki, policjanci, duchowni, które promują noszenie odblasków - dodaje Renata Morąg.

- Chcemy, aby wszyscy nosili odblaski. Ważna jest edukacja, którą trzeba rozpocząć od jak najwcześniejszych lat - dodaje Mariusz Bednarski.  

Ponadto policja stworzyła plakat promujący akcję noszenia odblasków. Ten plakat w dość drastyczny sposób obrazuje konsekwencje nienoszenia elementów odblaskowych.

- Na plakacie jest zestaw trzech gadżetów i to od nas zależy, który zestaw wybierzemy - dodaje Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

A w jaki sposób prawidłowo nosić odblaski? O tym w materiale zamieszczonym na TVP3 Kielce.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z RENATĄ MORĄG I MARIUSZEM BEDNARSKIM

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama