Niepełnosprawni będą mieli swój hymn

Data publikacji: 13.02.2020 16:49
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Nagranie klipu do piosenki „Tylko w siebie wierz”. Od lewej: Dariusz Lisowski, Michał Gaweł, Justyna Łysak-Jończyk, Paweł Mosiołek, Paweł Borycki, Bogusław Polak, na pierwszym planie - Grzegorz Kozera.

Nagranie klipu do piosenki „Tylko w siebie wierz”. Od lewej: Dariusz Lisowski, Michał Gaweł, Justyna Łysak-Jończyk, Paweł Mosiołek, Paweł Borycki, Bogusław Polak, na pierwszym planie - Grzegorz Kozera.
Fot. Alicja Kupis

„Tylko w siebie wierz” – to tytuł piosenki, która ma się stać hymnem osób startujących w Europaragedonie, czyli Festiwalu Aktywności Fizycznych dla Osób Niepełnosprawnych. Impreza od trzech lat odbywa się w Kielcach. Dziś utwór i teledysk do niego ujrzały światło dzienne.

Idea stworzenia hymnu narodziła się jesienią ubiegłego roku, przy okazji poprzedniej edycji festiwalu. Pomysłodawcą był Michał Gaweł, reprezentujący organizatorów tego wydarzenia. Słowa napisał Grzegorz Kozera, kielecki poeta i prozaik. Przyznał, że mimo swojego literackiego doświadczenia, po raz pierwszy tworzył tekst piosenki.

- To nie jest poezja. Jest to dość prosty tekst, który ma trafić w zasadzie do każdego. Ma podnosić na duchu, dawać nadzieję, wspierać i myślę, że w połączeniu z muzyką i świetnym wykonaniem Justyny Łysak-Jończyk i Pawła Mosiołka, tak będzie - mówił.

Muzykę skomponował Bogusław Polak ze Studia Koliber. Wyjaśnił, że zazwyczaj najpierw pisze muzykę, a potem do niej powstają słowa. Tym razem było odwrotnie.

- Myślę, że to dobrze, bo te słowa mnie zainspirowały do tego, jaką muzykę zrobić, jak ją poczuć. Od razu przyszło mi też do głowy, żeby zaprosić do współpracy konkretnych artystów - wspominał.

Zaśpiewali: Justyna Łysak-Jończyk – kielecka wokalistka związana między innymi ze Sceną Autorską Studio Marka Tercza, a także pochodzący z Radomia artysta – Paweł Mosiołek. Na instrumentach klawiszowych zagrał Bogusław Polak, a na gitarach – Paweł Borycki i Michał Baran. Justyna Łysak-Jończyk podkreśliła, że przekaz utworu jest bardzo czytelny.

- Często jest tak, że nie potrafimy w siebie uwierzyć, że nie potrafimy w sobie znaleźć siły na to, żeby iść do przodu, realizować swoje cele, a tak naprawdę wszystko siedzi w nas, w środku, i jeśli pomyślimy o sobie pozytywnie, to jesteśmy w stanie zrobić bardzo wiele pozytywnych rzeczy – wyjaśniła.

Do piosenki powstał teledysk, w którym udział wzięli podopieczni Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”, kierowanej przez Dariusza Lisowskiego. Podczas nagrania klipu po raz pierwszy spotkali się ze sobą wszyscy artyści, którzy bezinteresownie włączyli się w napisanie hymnu niepełnosprawnych.

adv adv
Wiadomości
Reklama