W poniedziałek starachowicki ZOL przyjmie pacjentów

Data publikacji: 13.02.2020 19:40
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
13.02.2020. Starachowice. Nowo otwarty Zakład Opieki Leczniczej

13.02.2020. Starachowice. Nowo otwarty Zakład Opieki Leczniczej
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W starachowickim szpitalu rozpoczął działalność Zakład Opieki Leczniczej. Będzie dysponował 20 łóżkami. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci na oddział w najbliższy poniedziałek.

- Zakład Opieki Leczniczej to ogniwo łączące opiekę nad pacjentem nieprzytomnym, a chorym, który nie może wyjść do domu. Praca ZOL-u pozwoli na odciążenie oddziałów szpitalnych - informuje Piotr Kosmala, pełniący obowiązki kierownika ZOL-u w Starachowicach. Dotychczas w mieście nie było takiego oddziału, najbliższe znajdowały się w Iłży czy Skarżysku.

Na oddziale jest 8 sal trzyłóżkowych, jedna dwuosobowa oraz izolatka. Łóżka wyposażone są w materace przeciwodleżynowe oraz barierki chroniące przed wypadnięciem. Na oddziale jest także sala do rehabilitacji, w której zajęcia będą prowadzili dwaj fizjoterapeuci. Obok znajduje się pomieszczenie do terapii zajęciowej. Na stałe na oddziale pracować będzie 8 pielęgniarek i 7 opiekunów medycznych.

Lista przyjęć do starachowickiego ZOL-u jest już pełna. Pacjenci są także na liście rezerwowej i szpitalnej. Każdy z nich, za pobyt będzie miał zabierane 70 proc. emerytury, a maksymalny czas przebywania w ZOL-u to pół roku.

Kontrakt jest przyznany do końca tego roku i wynosi 700 tys. złotych, z kolei do 2022 roku zakontraktowane są usługi oddziału.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama