Sportowe podsumowanie roku w Końskich

Data publikacji: 13.02.2020 21:54
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Sport
Komentarze
13.02.2020. Końskie. Gala Sportu

13.02.2020. Końskie. Gala Sportu
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Zdobywcy Pucharów Polski i Świata zostali zaprezentowani na corocznej „Gali Sportu” w Końskich. Podsumowano rok w wielu dyscyplinach i nagrodzono najlepszych sportowców.

Na szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach gmina przeznaczyła 300 tys. złotych. Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich zapewnia, że miasto inwestuje w rozwój młodzieży.

- Poza inwestycjami w boiska, hale, szeroko rozumianą infrastrukturę, to właśnie na szkolenie i rywalizację sportową dzieci i młodzieży przeznaczamy najwięcej gminnych pieniędzy - podkreśla burmistrz.

Sportowcem roku w dyscyplinie karate została Oliwia Małecka, która zdobyła złoty medal mistrzostw Polski i Puchar Polski. Jak sama mówi, jej marzeniem jest podium na mistrzostwach w Japonii.

- Karate jest dla mnie całym życiem. Ćwiczę od 10 lat, codziennie mam treningi. Chciałabym wystartować w mistrzostwach świata OPEN, które są organizowane raz na 4 lata. To największa impreza karate, która odbywa się w Japonii. Dawno żadna Polka nie zdobyła miejsca na podium - mówi Oliwia.

Mateusz Garbacz, zdobywca Nagrody Specjalnej i nominacji do nagrody dla Najlepszego Trenera wymienia osiągnięcia koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

- Sportowo rok był bardzo udany. Mamy złoty medal mistrzostw Polski Oliwii Małeckiej i Puchar Polski Oliwii Małeckiej. Mamy dwa medale brązowe z Pucharu Polski Martyny Białeckiej i Amelii Łyczek czy wicemistrzostwo Polski Kuby Owczarka - przypomina sportowiec.

Gmina Końskie przeznaczyła w sumie na sport niemal 7 mln złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama