OSP Gorzyczany z nowym sprzętem

Data publikacji: 14.02.2020 13:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.02.2020. Sandomierz. Na zdjęciu (od lewej): Sylwester Chaja - zastępca naczelnika OSP w Gorzyczanach i Adrian Wołos - członek OSP w Gorzyczanach

14.02.2020. Sandomierz. Na zdjęciu (od lewej): Sylwester Chaja - zastępca naczelnika OSP w Gorzyczanach i Adrian Wołos - członek OSP w Gorzyczanach
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

O nowy, specjalistyczny sprzęt wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzyczanach, w gminie Samborzec.

Lista zakupów jest długa, liczy około 20 pozycji. Wśród nich jest zestaw hydrauliczny, niezbędny przy wypadkach drogowych do rozcinania pojazdów i wydobywania z nich poszkodowanych.

Radny powiatowy Adrian Wołos, członek OSP w Gorzyczanach opisuje, że zestaw zawiera m.in. rozpieracze kolumnowe, agregat hydrauliczny i nożyce. Strażacy dostali również wysokowydajną pompę, defibrylator i nowe mundury.

- Dzięki temu zakupowi, jednostka jest prawie w stu procentach wyposażona. Nasz samochód ma teraz niemal wszystko, co jest nam potrzebne do prowadzenia akcji - dodał Adrian Wołos.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbędzie się w sobotę 15 lutego o godzinie 17. Pieniądze na wyposażenie OSP w Gorzyczanach pochodzą z kilku źródeł - Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Urzędu Gminy w Samborcu oraz z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama