RADIO ŁÓDŹ. "Zwolnij - jak kocha to poczeka". Walentynkowa akcja policji

Data publikacji: 14.02.2020 13:32
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Łódź


Fot. Radio Łódź

Walentynkowa akcja łódzkiej drogówki. Mundurowi zwracają dziś (14 lutego) uwagę użytkownikom ruchu drogowego, by, z myślą o swoich najbliższych, nie narażali swojego lub czyjegoś życia, jadąc zbyt szybko lub przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Podczas kontroli prędkości, kierowcy, oprócz pouczenia lub ewentualnego mandatu, dostają również zapachowe serduszka z wymownym napisem ZWOLNIJ. JAK KOCHA TO POCZEKA. 

Przy okazji walentynkowej akcji policja zwraca uwagę, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych nadal jest nadmierna prędkość.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w 2020 roku wskazuje, że przyczyną 27 procent wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości do warunków  panujących na drodze. W 2020 roku w wypadkach z winy kierujących  w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło 6 osób, a rannych zostało 90.

W 2020 roku na drogach województwa łódzkiego zginęło 14 pieszych.


Reklama