Diamentowy indeks krakowskiego Uniwersytetu papieskiego na wyciągnięcie ręki

Data publikacji: 14.02.2020 14:49
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Uczniowie z województwa świętokrzyskiego mogą powalczyć o diamentowy indeks Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Uczelnia ogłosiła drugą edycję konkursu bioetycznego, skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Placówki, które chcą przeprowadzić u siebie pierwszy etap rywalizacji mogą się zgłaszać do 23 lutego.

- Celem konkursu jest zapoznanie młodych ludzi z dylematami związanymi z początkiem, trwaniem i końcem życia - mówi Dorota Cichocka, koordynator Poradni Bioetycznej Uniwersytetu.

- To cały zakres bioetyki, ale też problemów, które pojawiają się w społeczeństwie, związanych z rozwojem medycyny i nowych technologii. Przykładem może być kwestia transplantacji, kiedy można pobrać narządy i czy można ją wykonywać dla poprawy urody. Podobnie warto zastanowić się nad zagadnieniami uporczywej terapii, eksperymentów medycznych, aborcji i eutanazji - wymienia Dorota Cichocka.

Zwycięzca konkursu zdobędzie indeks, uprawniający do studiowania na każdym wydziale Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Laureaci otrzymają też nagrody rzeczowe i wyjadą na zagraniczną wycieczkę-niespodziankę.

Konkurs bioetyczny jest objęty honorowym patronatem małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego kuratora oświaty.

Organizatorem jest Międzywydziałowy Instytut Bioetyczny Uniwersytetu Papieskiego wraz z Poradnią Bioetyczną.

Tagi do tego wpisu
Reklama