POLSECURE - nowe targi w kieleckim ośrodku wystawienniczym

Data publikacji: 14.02.2020 16:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

W listopadzie tego roku w Targach Kielce odbędą się po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego - „POLSECURE”. Andrzej Mochoń, prezes instytucji mówi, że impreza będzie nawiązywać do tradycji ośrodka.

- W latach 90. organizowałem targi „Logistyka”, które odbywały się co roku w kwietniu. Były one dedykowane dla wszystkich służb mundurowych poza wojskiem, a zatem między innymi dla straży pożarnej, granicznej i przede wszystkim policji - wspomina.

Różne były koleje tych targów, ale ostatecznie włączono je do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który jest dziś flagową imprezą organizowaną przez Targi Kielce.

Prezes nie kryje, że część wojskowa zdominowała to wydarzenie, dlatego powstała idea wyodrębnienia targów, które będą organizowane z myślą o służbach podlegających ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, zwłaszcza policji. Andrzej Mochoń liczy, że zasięg i rozmach nowej wystawy w przyszłości osiągnie poziom MSPO.

- Mam aspiracje, żeby te targi były wiodącymi w swojej dziedzinie w naszej części Europy. Polska jest dużym krajem, a same formacje policyjne tworzy około 100 tys. osób, czyli tyle, ile koncentrują polskie siły zbrojne - mówi.

Impreza potrwa 3 dni, zostanie zorganizowana od 24 do 26 listopada. W planach jest przygotowywanie jej co dwa lata, naprzemiennie z paryskimi targami Milipol, które są największą na świecie imprezą branżową dla policji.

Targom będzie towarzyszyła duża, międzynarodowa konferencja dotycząca cyberbezpieczeństwa. Na stoiskach zostanie zaprezentowany sprzęt dla służb mundurowych, w tym mundury, pojazdy, drony, czy urządzenia do laboratoriów kryminalistycznych.

Klientami targów poza policją będą Służba Ochrony Państwa, Straż Graniczna, GOPR, WOPR, TOPR, służba więzienna, służby wywiadu, ochrony portów i lotnisk, agencje ochrony, agencje detektywistyczne, straż miejska, ale też przedstawiciele władz samorządowych - miast, gmin, powiatów oraz uczelnie - szkoły policyjne i mundurowe.

Reklama