Władca Pierścieni zawitał do Kielc

Data publikacji: 15.02.2020 07:05 / Data aktualizacji: 15.02.2020 11:20
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
15.02.2020. Kielce. Turniej Middle Earth Strategy Battle Game

15.02.2020. Kielce. Turniej Middle Earth Strategy Battle Game
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Turniej strategicznej gry bitewnej odbywa się po raz pierwszy w ten weekend w Kielcach. Podczas rozgrywek uczestnicy korzystają z własnoręcznie malowanych figurek.

Jak informuje Kacper Micek, organizator turnieju, rywalizacja nawiązuje do filmów „Władca Pierścieni” i „Hobbit”. Jest ona połączeniem szachów i gry planszowej.

- Figurki rozstawiamy na stołach metr na metr, dodajemy do tego makiety, wystawiamy armię, którą przesuwamy o daną odległość za pomocą miarek calowych i jak dochodzi do starcia poszczególnych armii, to rzucamy kośćmi i toczymy bitwę - zaznacza.

Jak dodaje, gracze nie tylko sami przygotowali figurki, ale także scenerie czy makiety.

- Inspiracje czerpiemy przede wszystkim z filmu „Władca Pierścieni”. Prostą makietę ze styroduru, w kształcie góry, można zrobić nawet w jeden dzień. Natomiast większe projekty, jak np. czarną bramę, którą mamy na turnieju, przygotowujemy kilka tygodni o ile nie miesięcy - podkreśla.

W Kielcach rywalizuje ok. 50 zawodników. W tej grupie jest Michał Ryszkiewicz. Jak mówi, gra jest bardzo wciągająca.

- Można przeżyć jeszcze raz te same przygody, które były w filmie i książce, brać czynny w tym udział. To już nie jest czytanie czy oglądanie , ale sami bierzemy w udział w batalii, sami dowodzimy jednostkami - podkreśla.

Turniej, który potrwa do niedzieli odbywa się w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, przy ul. Kapitulnej 2. Nagrodą główną jest statuetka z brązu, wykonana specjalnie na tę okazję.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama