40 milionów złotych czeka na przedsiębiorców

Data publikacji: 23.07.2020 12:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

Na zdjęciu: Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Magda Blicharska / Radio Kielce

Mikro i małe przedsiębiorstwa, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej ze względu na epidemię, mogą się starać o unijne wsparcie finansowe. Urząd marszałkowski w Kielcach przeznaczył na nie 40 mln zł.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego informuje, że ze wsparcia będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy odnotowali spadek obrotów o co najmniej 30 proc. przez dwa miesiące z rzędu.

- O wsparcie będą się mogli ubiegać przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą 31 grudnia 2019 roku, nie zalegają z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenie społeczne, a przy tym odnotowali spadek przychodów ze sprzedaży, o co najmniej 30 proc. w okresie wybranych dwóch kolejnych miesięcy w 2020 roku - wyjaśnia Renata Janik.

- Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od liczby osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie i wynosić będzie od ponad 23 tys. zł do prawie 165 tys. zł - dodała Renata Janik.

- Z dotacji będą mogły skorzystać również jednoosobowe działalności gospodarcze. Natomiast przedsiębiorcy zatrudniający pracowników we wniosku muszą podać ich liczbę, nie wliczając w tę statystykę siebie - dodała wicemarszałek Renata Janik.

Wnioski o przyznanie dotacji będzie można składać od 28 lipca, wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej obrotowe.rpo-swietokrzyskie.pl 

Reklama