Będzie bezpieczniej na drodze z Radoszyc do Łopuszna

Data publikacji: 03.06.2020 15:48
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.05.2020 Remont drogi nr 728 Radoszyce - Łopuszno

28.05.2020 Remont drogi nr 728 Radoszyce - Łopuszno
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Droga wojewódzka nr 728 na odcinku Radoszyce - Łopuszno będzie oddana do użytku pół roku wcześniej niż planowano. W ramach inwestycji powstało duże, bezpieczne rondo, na którym zainstalowana będzie sygnalizacja oraz oświetlenie.

Karol Rożek, zastępca dyrektora ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach informuje, że planowany termin zakończenia robót to marzec 2021 roku, ale wykonawca zapewnia, że trasa zostanie oddana wcześniej, bo na przełomie września i października.

Michał Pękala burmistrz Radoszyc przyznaje, że inwestycja jest oczekiwana od wielu lat, bo pierwsze projekty powstały 30 lat temu. Burmistrz dodaje, że droga powstała we współpracy z gminą Łopuszno i przede wszystkim urzędem marszałkowskim, który jest zarządcą drogi.

- Niebawem będziemy mieli bezpieczną drogę wojewódzką ze ścieżką rowerową, chodnikami, parkingami i geometrią drogi tak zaprojektowaną, żeby spowolnić pędzące auta - mówi burmistrz.

Jak dodaje, dzięki współpracy mieszkańców z wykonawcami, udało się doprecyzować koncepcję trasy, tak, aby była dostosowana do ich potrzeb i służyła na lata.

- Wspólnie odbyliśmy ponad 20 spotkań, podczas których opiniowaliśmy i rozmawialiśmy o drodze. Koncepcja programowo-przestrzenna musiała być też zaopiniowana przez odpowiednich projektantów. Stworzono wspólnie dobry produkt, który będzie nam służył na lata - dodaje burmistrz.

Zastępca dyrektora ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach podsumowuje, że koszt inwestycji to 66 mln zł. Przebudowywany odcinek wynosi 14 km z całą infrastrukturą drogową. Inwestycja wykonana jest już w 70 proc.

Reklama