Będzie kolejny termin składania wniosków o dotacje dla przedsiębiorców

Data publikacji: 31.07.2020 13:35
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Na początku przyszłego tygodnia urząd marszałkowski poda kolejny termin składania wniosków o dotacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa - dowiedzieliśmy się w urzędzie.

Wówczas podane zostaną zasady nowego naboru. Być może będą niewielkie zmiany zasad starania się o dotację, ale jakie na razie nie wiadomo. Urzędnicy będą chcieli też uniknąć sytuacji z wtorku, czyli problemów technicznych systemu przyjmującego dokumenty. W związku z awarią poprzedni nabór został anulowany.

Obciążenie systemu było wcześniej testowane i wytrzymywał on nawet 5 tys. kliknięć na sekundę. We worek tych kliknięć było znacznie więcej, bo 30 tys. na sekundę. Jak tłumaczy Renata Janik, pieniądze z tarczy antykryzysowej są rozdzielane na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, więc duża grupa przedsiębiorców chcąc zwiększyć swoje szansę klikała potwierdzenie złożenia wniosku na kilku komputerach.

Do rozdysponowania jest 40 mln zł. Wysokość dotacji, którą dostanie firma wyniesie od 23 535,33 zł do 164 747,31 zł i zależna będzie od wielkości zatrudnienia na 1 lipca 2020 roku w przeliczeniu na pełne etaty.

Reklama