Budowlańcy w Teatrze Stefana Żeromskiego

Data publikacji: 03.06.2020 10:59
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego

Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego
09.07.2019 / Fot. Radio Kielce

Firmy zainteresowanie przeprowadzeniem modernizacji budynku Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach w tym tygodniu mają możliwość odwiedzić placówkę i zapoznać się z jej specyfiką.

Jak wyjaśnia Paulina Drozdowska, z działu marketingu kieleckiej sceny dramatycznej, firmy zostały zaproszone do obejrzenia budynku od środka, by widząc zakres prac podjąć decyzje dotyczące technologii i kosztów.

- Zgłosiło się pięć dużych firm ogólnopolskich, związanych z branżą budowlaną. Będą mieli okazję odbyć wizję lokalną po nieruchomości i po budynkach sąsiadujących. Te spotkania służą omówieniu możliwości, ale też zagrożeń i trudności, jakie wynikają z realizacji inwestycji w zwartej zabudowie miejskiej - podkreśla.

Spotkania mają pomóc firmom jak najlepiej przygotować się do przetargu, który teatr planuje ogłosić jeszcze w tym miesiącu. Prace remontowe miałyby się rozpocząć pod koniec tego roku.

Szacowany koszt inwestycji wynosi około 80 mln złotych. 20 mln złotych na ten cel pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr planuje też pozyskać środki z Funduszy Norweskich. Brakującą kwotę ma zabezpieczyć Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Na czas remontu teatr ma działać w tymczasowej siedzibie, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzki.

- Prowadzimy prace inwentaryzacyjne i porządkowe, pakujemy niektóre magazyny, między innymi z rekwizytami i kostiumerii - mówi Paulina Drozdowska.

Reklama