Dionizy Krawczyński poprowadzi „kadrówkę” w przyszłym roku

Data publikacji: 10.08.2020 18:35 / Data aktualizacji: 10.08.2020 22:59
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.08.2020 Kraków. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Na zdjęciu: Dionizy Krawczyński - komendant marszu

05.08.2020 Kraków. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Na zdjęciu: Dionizy Krawczyński - komendant marszu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dionizy Krawczyński w tajnym głosowaniu został wybrany komendantem przyszłorocznego marszu szlakiem I kompani kadrowej. Ponadto ponownie wybrany został również prezesem stowarzyszenia Marsz Szlakiem I Kompani Kadrowej, które powstało w listopadzie 2019 roku.

Komendanta wybierało 81 osób - to piechurzy, którzy mają zaliczone przynajmniej trzy marsze.

Dionizy Krawczyński był jedynym zgłoszonym kandydatem do objęcia funkcji komendanta. Jak powiedział zaraz po wyborze, to dla niego bardzo ważne i pokazuje, że uczestnicy marszu doceniają jego dotychczasową pracę na rzecz „kadrówki”. Jak dodał, to również pokazuje zaufanie jakim ludzie go obdarzają. 

– Wiele osób uważało, że tegoroczny marsz się nie odbędzie z racji na pandemię oraz z przyczyn finansowych. Jednak udało się, ale tylko dzięki wsparciu wielu zaufanych osób i ciężkiej pracy. Ponadto coroczne wybory komendanta są również okazją do wymiany poglądów i pomysłów, co zmienić, jak usprawnić i w którym kierunku powinniśmy iść jako „kadrówka” – podkreślił komendant Kawczyński.

Jak dodał, dyskutowano jak powinien wyglądać przyszłoroczny marsz oraz o nowych pomysłach, których nie udało się w tym roku zrealizować z racji na pandemię. 

– Jednym z nich jest utworzenie ścieżki rowerowej z Krakowa do Kielc Szlakiem Kadrówki.
Na wniosek komendanta Dionizego Krawczyńskiego wybrany został na kolejny rok dotychczasowy zarząd stowarzyszenia w składzie: Anna Woźniak i Kamil Piątek.

Zgodnie z tradycją komendant przyszłorocznego Marszu Szlakiem I Kompani Kadrowej wybierany jest od 1981 roku, od kiedy odrodziły się marsze.

Obecnie „kadrówka” odpoczywa w Choinach nad Nidą. W poniedziałek piechurzy mieli do przejścia około 20 km. W kolejnych dniach uczestnicy marszu przejdą przez Chęciny i Szewce. Do Kielc wejdą 12 sierpnia.

Reklama