Dwie świetlice wiejskie powstaną w gminie Końskie

Data publikacji: 15.10.2020 12:56
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Świetlice wiejskie powstaną w miejscowościach Trzemoszna i Młynek Nieświński. Mieszkańcy od lat starają się o wybudowanie takich obiektów.

Jak informuje burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, to miejscowości, w których nie ma szkół, remiz, ani kościołów więc mieszkańcy nie mają miejsca spotkań.

- Chodzi o to, żeby w pierwszej kolejności budować świetlice tam, gdzie nie ma żadnych instytucji publicznych. Od czasu do czasu mieszkańcy muszą się spotkać, choćby z racji wyborów sołeckich i wtedy widać smutną rzeczywistość spotkania, np. na placu przed sklepem - mówi burmistrz.

11 firm zgłosiło gotowość budowy obiektów za kwoty od 500 do 700 tys. zł. Oferty przekroczyły jednak kosztorys inwestorski gminy i burmistrz unieważnił przetarg ogłaszając tym samym nowy z taką samą specyfikacją.

- Najtańsze ofert wpłynęły z odległych części Polski, a koneccy budowlańcy złożyli najdroższe oferty. Wolałbym aby, to nasi fachowcy postawili budynki w gminie, choćby z racji późniejszego serwisowania czy gwarancji - dodaje.

Oferty w nowym przetargu można składać do 24 października.

Reklama