Ekologia na topie. Rolnicy mogą zgłaszać się do udziału w targach ECO-Style

Data publikacji: 12.07.2020 12:53
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Targi Eco-Style

Kielce. Targi Eco-Style
Kielce. 20.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rolnicy zajmujący się działalnością ekologiczną mogą zgłaszać się do udziału w targach ECO-Style, które odbędą się w Kielcach. Podczas targów będą prezentowane produkty ekologiczne, m.in. żywność, tkaniny, czy kosmetyki.

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach dysponuje 10 stoiskami, które chce udostępnić gospodarstwom ekologicznym informuje Marian Szałda z działu rolnictwa ekologicznego.

- Jedno z gospodarstw z Rakowa, które wypromowało się podczas targów kilka lat temu ma w tym momencie dwa duże sklepy ze zdrową żywnością na Śląsku. Impulsem do rozwoju był właśnie udział w ECO-STYLE - mówi.

Z roku na rok daje się zauważyć coraz większe zainteresowanie targami. Od dwóch stoisk kilka lat temu, teraz ŚODR chce pokazać działalność dziesięciu gospodarstw ekologicznych. Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zapewnia bezpłatne udostępnienie stoiska oraz pomoc w przygotowaniu materiałów graficznych, ulotek i banerów.

Zgłoszenia należy składać bezpośrednio do ośrodka w Modliszewicach lub przez oddziały terenowe. Targi ECO-STYLE odbędą się w dniach od 22 do 23 sierpnia w Kielcach.

Reklama