Elektrownia Enea Połaniec ufundowała sprzęt do badań w kierunku koronawirusa

Data publikacji: 05.08.2020 12:01
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa dotycząca zakupu sprzętu do badań w zakresie COVID-19. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski i Bogusław Rybacki - prezes Enei Elektrowni Połaniec S.A.

05.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa dotycząca zakupu sprzętu do badań w zakresie COVID-19. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski i Bogusław Rybacki - prezes Enei Elektrowni Połaniec S.A.
Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Specjalistyczny sprzęt do badań wykrywających koronawirsua trafił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczndej w Kielcach. Dzięki urządzeniu, dwukrotnie zwiększone zostały możliwości diagnostyczne laboratorium. Wartość urządzenia to prawie 260 tys. zł. Zostało ono ufundowane przez Enea Połaniec.

Jak mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, to realna pomoc w ochronie zdrowia i życia mieszkańców regionu. Jak zaznacza, wsparcie spółek skarbu państwa w trudnym czasie pandemii pokazuje, że jako państwo zdajemy egzamin społecznej odpowiedzialności.

- Między innymi dzięki temu wsparciu, województwo świętokrzyskie należy do czołówki regionów, które wykonują najwięcej badań w kierunku COVID-19. Byliśmy na pierwszym miejscu pod względem liczby wykonanych testów na 100 tys. mieszkańców. Obecnie cały czas plasujemy się na podium - dodaje wojewoda.

Zdaniem Andrzeja Śliwki, wiceministra aktywów państwowych, odzew spółek skarbu państwa na liczne apele placówek medycznych jest nieoceniony. Jak zaznacza, niesienie bezpośredniej pomocy na terenie prowadzenia działalności spółek jest doskonałym przykładem solidarności i odpowiedzialności społecznej.

Andrzej Śliwka podkreśla, że mimo borykania się z ekonomicznymi skutkami pandemii spółki z skarbu państwa wsparły kwotą około 180 mln zł szpitale, placówki medyczne, DPS-y czy wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Jak mówi wiceminister sportu Anna Krupka, grupa Enea od początku pandemii aktywnie włączyła się w pomoc mieszkańcom województwa w walce z wirusem.

- To jest jedno z wielu dofinansowań, które Enea Połaniec przeznaczyła dla województwa świętokrzyskiego. To między innymi dzięki moim staraniom, wsparcie otrzymały szpitale w Busku-Zdroju, Staszowie, czy jednoimienny szpital w Starachowicach. Enea Połaniec przekazywała także ogromną liczbę maseczek i środków dezynfekcyjnych - dodaje.

Anna Krupka podkreśla, że spółki skarbu państwa działające w województwie świętokrzyskim przeznaczyły w sumie ponad 2 mln zł na walkę z COVID-19.

Zdaniem Piotra Wawrzyka, wiceministra spraw zagranicznych, spółki skarbu państwa reagują na pilne potrzeby mieszkańców województwa świętokrzyskiego, czego przykładem jest skuteczna walna z koronawirusem.

Bogusław Rybacki prezes Enea Elektrownia Połaniec S.A. podkreśla, że grupa kapitałowa Enea nie zrezygnuje ze wspierania lokalnej społeczności w trudnym okresie pandemii, oprócz pomocy finansowej i materialnej wspiera także działania promujące profilaktykę i bezpieczeństwo pracowników i klientów spółki.

Reklama