Gwiazdy na kieleckim festiwalu

Data publikacji: 12.10.2021 14:03
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Danuta Stenka i Jan Englert wystąpią w spektaklu, zamykającym 3. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Kielcach. Na ostatni dzień, trwającego prawie półtora miesiąca festiwalu, zaplanowano aż dwa przedstawienia.

Pierwsze rozpocznie się o godzinie 16 na tymczasowej scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego. Będzie to „Kupiec wenecki” z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku - spektakl nagrodzony na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku Złotym Yorickiem.

Z kolei o godzinie 19.30, ale na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się ostatnia festiwalowa propozycja. Marcin Zawada, dyrektor festiwalu zdradza, że na to przedstawienie bilety skończyły się już po godzinie od uruchomienia sprzedaży.

- Pojawią się gwiazdy: Danuta Stanka jako Charlotta, Zuzanna Saporznikow jako Ewa i Jan Englert jako pastor, czyli „Sonata jesienna” z Teatru Narodowego w Warszawie. Przygotowujemy też niespodziankę dla Danuty Stenki - zapowiada. Niespodzianka jest związana z urodzinami aktorki, które obchodziła 10 października. Po spektaklu zaplanowano spotkanie z artystami.

Reklama