Instytut Dizajnu zachęca do założenia łąki kwietnej na balkonie

Data publikacji: 22.06.2020 13:14
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Przygotowanie Pakietów Kwietnych

Przygotowanie Pakietów Kwietnych
Fot. Paula Dulnik

Mak polny, maczek kalifornijski, chaber, złocień, len zwyczajny czy koniczyna - nasiona między innymi tych roślin znalazły się w Pakiecie Kwietnym, który rozdawał dziś Instytut Dizajnu w Kielcach.

Jak wyjaśnia Aleksandra Banaś, koordynatorka akcji, ma to zachęcić do zakładania łąk kwietnych w mieście. Dodaje, że taką małą łączkę może założyć każdy.

- W ten sposób każdy z nas może wspomóc owady zapylające. Tak naprawdę mało osób o tym wie, że zwykle na naszych balkonach sadzimy na przykład pelargonie, które są obojętne dla owadów. Stąd nasza inicjatywa, by chociaż na naszych małych, balkonowych powierzchniach była przestrzeń, która pomoże owadom - zaznacza.

Przygotowanie Pakietów KwietnychFot. Paula Dulnik

Aleksandra Banaś zauważa, że wielobarwna mieszkanka nie tylko będzie przyciągała uwagę owadów, ale także cieszyła oko ludzkie.

Organizatorami przedsięwzięcia są Instytut Dizajnu w Kielcach oraz partnerzy -Fundacja Kwietna i Łąki Kwietne.

Pakiet składa się z mieszanki nasion kwiatów polnych do wysiania w doniczce, broszury wyjaśniającej podstawowe zagadnienia związane z wysiewem łąk miejskich oraz pocztówki z roślinnym motywem. Aby otrzymać jeden z 40 takich zestawów wystarczyło wysłać w południe mail do Instytutu Dizajnu.

Przygotowanie Pakietów KwietnychFot. Paula Dulnik

Reklama