Jak można pomalować wirtualną przestrzeń? Wiedzą w Krasnej

Data publikacji: 16.07.2020 08:03
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Kultura
16.07.2020. Krasna. Zajęcia plastyczne. Rysowanie w wirtualnej rzeczywistości

16.07.2020. Krasna. Zajęcia plastyczne. Rysowanie w wirtualnej rzeczywistości
Fot. Magdalena Galas-klusek / Radio Kielce

Na zajęcia plastyczne do wirtualnej rzeczywistości można co tydzień przenieść się odwiedzając świetlicę wiejską w Krasnej, w gminie Stąporków. Uczestnicy zajęć zakładają gogle VR wraz z czujnikami na dłonie. W ten sposób przenoszą się np. w przestrzeń kosmiczną lub do kwietnego ogrodu, w którym rękoma malują wokół siebie dowolne kształty i formy.

Andrzej Wolańczyk, instruktor plastyki w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie informuje, że pierwszą atrakcją podczas zajęć jest możliwość przeniesienia się w dowolną przestrzeń, w której będziemy dorysowywać nowe elementy.

- Może to być przestrzeń kosmiczna, kwietny ogród, miasto, świat podwodny lub puste pole. W takiej przestrzeni możemy rysować wokół siebie dowolne kształty - mówi instruktor.

Jak dodaje Andrzej Wolańczyk, podczas nauki programu można skorzystać też z gotowych form, które uczestnicy kolorują i przetwarzają.

- Wybieramy na przykład manekin krawiecki, który dowolnie ubieramy. Dorabiamy mu kończyny, głowę. Możemy tworzyć nie tylko malarskie efekty, ale i przestrzenne - dodaje.

Janek, który uczestniczył w zajęciach podkreśla, że to dla niego to nowe i ciekawe doświadczenie. - Na razie testowałem wszystkie opcje, ponieważ jest ich bardzo dużo np. animowane pędzle, kule 3D, wznoszące się i opadające cząsteczki - wymienia.

Na zajęcia mogą uczęszczać osoby powyżej 12 roku życia. Odbywają się one w każdą środę od godziny 12.00 do 17.00.

16.07.2020. Krasna. Zajęcia plastyczne. Rysowanie w wirtualnej rzeczywistościFot. Magdalena Galas-klusek / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama