„Kielce Miasto Legionów” - konkurs rozstrzygnięty

Data publikacji: 12.05.2022 17:36
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.05.2022 Kielce. Gala podsumowująca konkurs

12.05.2022 Kielce. Gala podsumowująca konkurs "Kielce Miasto Legionów" w Liceum im. św. Stanisława Kostki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uroczysta gala podsumowująca konkurs „Kielce Miasto Legionów” odbyła się dziś (czwartek, 12 maja) w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Magdalena Włodarczyk, nauczycielka historii w tej placówce podkreśla, że w tym roku odbyła się już szósta edycja konkursu. Wzięło w nim udział około 60 uczniów z całego województwa.

- Głównym celem jest zainteresowanie młodzieży historią naszego regionu, szczególnie Kielc. Chodzi o bardzo ważną historię, bowiem tu rozpoczęła się walka o niepodległość. Cieszymy się, że zainteresowanie w tym roku było bardzo duże - mówi Magdalena Włodarczyk.

Laureatem konkursu „Kielce Miasto Legionów” została Julia Banaś, uczennica Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach. Julia wyjaśnia, że bardzo ją interesuje historia zarówno Legionów jak i stolicy województwa świętokrzyskiego.

- Historia Kielc jest bardzo ciekawa. Dla Józefa Piłsudskiego Kielce były wyjątkowym miastem. Jak sam mówił, tu był pierwszy pocałunek wojny - tłumaczy Julia Banaś.

Oprócz tytułu laureata, w konkursie przyznano też pięć tytułów finalisty w kategorii szkół podstawowych oraz podobną liczbę w kategorii szkół ponadpodstawowych. Dziś wyróżnieni uczniowie odebrali dyplomy i nagrody.

Podobne wiadomości
Reklama