Kierował pod wpływem narkotyków. 21-letni mężczyzna w rękach policji

Data publikacji: 21.09.2020 10:40
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Funkcjonariusze z komisariatu w osiedlu Na Stoku w Kielcach zatrzymali w sobotę kierowcę volkswagena, którym kierował podejrzanie zachowujący się 21-letni mężczyzna.

Jak poinformował Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w KIelcach, alkomat wykazał, że mieszkaniec gminy Łączna był trzeźwy, ale policjanci postanowili jeszcze sprawdzić jego stan narkotestem.

- I tu wynik był pozytywny, kierujący najprawdopodobniej był pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali dokładnie volkswagena i znaleźli w nim woreczek foliowy z zawartością białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Ponadto w mieszkaniu kierującego kryminalni ujawnili około 130 gramów podejrzanej substancji. Los 21-latka zależy teraz od wyników badań. Mężczyźnie została pobrana krew, by stwierdzić stężenie w jego organizmie substancji psychoaktywnych. Ponadto w laboratorium badany jest biały proszek - relacjonuje Karol Macek.

Jeśli potwierdzą się wstępne ustalenia, mieszkaniec gminy Łączna może usłyszeć zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

Tagi do tego wpisu
Reklama