Kliniki w ŚCO wznawiają prace

Data publikacji: 27.11.2020 11:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO

Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Po dwutygodniowej przerwie, Kliniki Urologii oraz Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w Świętokrzyskim Centrum Onkologii wznowiły pracę. Jak informowaliśmy powodem decyzji o zamknięciu tych jednostek było zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wśród 16 pacjentów i 20 osób z personelu medycznego.

Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO informuje, że większość zainfekowanego personelu pokonała już chorobę i wróciła do pracy.

- Udało nam się już zwalczyć sytuację covidową. Powoli do pracy powraca personel. Natomiast pacjenci, którzy zakończyli leczenie onkologiczne i wyzdrowieli z COVID-19 zostali wypisani do domu. Z kolei chorzy z kliniki otolaryngologii wymagający dalszego leczenia, którzy także byli zarażeni koronawirusem, kontynuują już terapię przeciwnowotworową - wyjaśnia rzecznik.

Jak dodaje Izabela Opalińska, do szpitala mogą się już też zgłaszać pacjenci, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnych badań realizowanych w ramach programu profilaktyki głowy i szyi.

- Z badań mogą skorzystać osoby pomiędzy 40, a 65 rokiem życia, które palą papierosy, nadużywają alkoholu, bądź mają ryzyko infekcji wirusem HPV. Na badania powinny się zgłosić również osoby w tym samym przedziale wiekowym, które zauważyły u siebie jeden z objawów choroby, który utrzymuje się dłużej niż trzy tygodnie - dodała Izabela Opalińska.

Objawami, które powinny skłonić pacjenta do wykonania badania profilaktycznego są: chrypka, ból gardła, pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie w jamie ustnej, trudności z połykaniem czy niedrożność jednej dziurki nosa.

Na konsultację i badanie laryngologiczne może się umówić dzwoniąc pod numer telefonu 41 36 74 653.

Reklama