Kolejny Brożyna pojedzie w Tour de Pologne

Data publikacji: 01.08.2020 11:09
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Piotr Brożyna

Na zdjęciu: Piotr Brożyna
Fot.

Piotr Brożyna z Voster ATS Team znalazł się w reprezentacji Polski, która wystartuje w 77. Tour de Pologne - taką informację opublikował serwis ProCyclingStats.com. 25-letni kolarz z podkieleckich Bielin jest synem Tomasza Brożyny - zwycięzcy tego wyścigu z 1999 roku.

- Jego marzeniem był start w Tour de Pologne. Przygotowywał się do tego wyścigu i jest w dobrej formie. W poprzednim tygodniu z bardzo dobrej strony zaprezentował się w Sibiu Cycling Tour w Rumunii. Ten występ dał mu miejsce w reprezentacji. Cieszę się, że tak się to poukładało, że będzie miał okazję wystartowania w Tour de Pologne. Liczę, że na etapach górskich, do których jest predysponowany, pokaże się z dobrej strony, że będzie mocnym filarem drużyny narodowej, a kibice będą mieli okazję go zapamiętać - powiedział Tomasz Brożyna.

W „biało-czerwonych” barwach w 77. Tour de Pologne pojadą również: Alan Banaszek, Paweł Bernas, Paweł Franczak, Przemysław Kasperkiewicz, Maciej Paterski i Paweł Szóstka.

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. W ciągu pięciu dni kolarze pokonają ponad 890 kilometrów. Dla Piotra Brożyny będzie to pierwszy start w naszym narodowym wyścigu, który będzie relacjonowany na antenie Radia Kielce.

Reklama