Lekkoatleci znani z pierwszych stron gazet przyjadą w niedzielę do Kielc

Data publikacji: 01.08.2020 15:38
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
12.05.2017 Kielce. VIII Memoriał Zdzisława Furmanka. Na zdjęciu: Jakub Szyszkowski

12.05.2017 Kielce. VIII Memoriał Zdzisława Furmanka. Na zdjęciu: Jakub Szyszkowski
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach w niedzielę (02.08) odbędzie się XI Memoriał Zdzisława Furmanka, znanego i cenionego w całym kraju trenera miotaczy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i przestrzegania zaleceń epidemicznych rywalizację ograniczono tylko do konkurencji rzutowych i skoków.

Tradycyjnie do Kielc przyjadą lekkoatleci znani z pierwszych stron gazet. Bardzo ciekawie zapowiada się konkurs rzutu oszczepem zarówno wśród kobiet, w którym zmierzą się po raz pierwszy od blisko czterech lat Maria Andrejczyk i Marcelina Witek, jak i mężczyzn, gdzie o zwycięstwo powalczą Marcin Krukowski i Mateusz Kwaśniewski. W konkursie pchnięcia kula rywalizować będą Michał Haratyk z Jakubem Szyszkowskim. Nie możemy zapominać o kieleckich sportowcach. O zwycięstwo w rzucie młotem powalczy Katarzyna Furmanek z KKL, a w skoku w dal jej klubowa koleżanka - Karolina Młodawska.

- Mój ojciec kochał lekką atletykę i pracę z młodzieżą, dlatego na tę imprezę lubią przyjeżdżać zawodnicy z całego kraju – powiedział organizator imprezy, prezes KKL, Grzegorz Furmanek.

- Dla niego najważniejsze było to, aby młody człowiek trenując, osiągał jak najwięcej, żeby się doskonalił, a przy tym, żeby młodzież garnęła się do sportu – dodał prezes Furmanek.

- Nie wyobrażam sobie, aby mogło mnie zabraknąć na tej imprezie. To dziadek zaszczepił we mnie miłość do rzutu młotem i to dzięki niemu osiągam sukcesy – stwierdziła jedna z czołowych polskich młociarek - Katarzyna Furmanek.

Początek zmagań na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza zaplanowano na godzinę 15.00, kiedy to rozpocznie się konkurs skoku o tyczce. Później, bo już o 16.00, rozpoczną się pozostałe konkurencje, czyli rzut oszczepem oraz młotem, pchnięcie kulą, a także skok w dal i trójskok.

Reklama