Matury zagrożone? Alarmy bombowe w świętokrzyskich szkołach

Data publikacji: 04.05.2021 09:21 / Data aktualizacji: 04.05.2021 10:25
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych wpłynęły do kilku świętokrzyskich szkół drogą mailową tuż przed godziną 9.00.

- Taka informacja została odczytana w 20 szkołach podstawowych oraz 25 szkołach ponadpodstawowych, w których odbywają się dziś egzaminy maturalne. W dwóch szkołach zdecydowano o ewakuacji uczniów i pracowników: w Chmielniku i Ostrowcu Świętokrzyskim - relacjonuje Kamil Tokarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Policja sprawdza te zgłoszenia.

- Nasza wstępna weryfikacja wskazuje na niską wiarygodność. Budynki oczywiście będą sprawdzane pod względem pirotechnicznym, a jednocześnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia, kto jest autorem tych zgłoszeń - dodaje policjant.

Jak informowaliśmy, Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty w rozmowie z Radiem Kielce podkreślał, że szkoły są przygotowane na potencjalne alarmy bombowe. Fałszywe zgłoszenia o takim zagrożeniu pojawiają się w trakcie matur już od kilku lat. Kurator zapewnił, że takie alarmy, nie zakłócą egzaminów dojrzałości.

Reklama