Nauczyciele uodparniają się na COVID-19

Data publikacji: 20.02.2021 12:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
20,02.2021 Kielce. Szpital tymczasowy na Targach Kielce. Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19

20,02.2021 Kielce. Szpital tymczasowy na Targach Kielce. Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szczepienia nauczycieli klas I-III szkół podstawowych odbywają się w szpitalu tymczasowym w Targach Kielce.

Zastrzyki dostają również wykładowcy przedmiotów zawodowych. Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informuje, że dziś i jutro preparat zostanie podany w sumie dwustu nauczycielom.

- Ustaliliśmy, że najlepszym terminem do szczepienia nauczycieli będą weekendy. Tę grupę zawodową zaczęliśmy szczepić od środy, ponieważ wówczas otrzymaliśmy pierwszą turę preparatu. Dziś i jutro oraz następne weekendy to kolejne etapy akcji uodparniania nauczycieli. Natomiast w dni powszednie w szpitalu tymczasowym cały czas szczepieni są seniorzy - dodaje Bartosz Stemplewski.

Wśród chętnych, którzy otrzymali dziś pierwszą dawką szczepionki były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach. Panie tłumaczyły, że zdecydowały się na to, ponieważ chcą uzyskać ochronę przed zachorowaniem na COVID-19. Jak podkreślały, samo szczepienie nie boli, a organizacja akcji jest bardzo dobra, wszystko przebiega sprawnie.

Podczas każdego kolejnego weekendu w szpitalu tymczasowym w Targach Kielce szczepionkę przyjmie w sumie 300 nauczycieli.

20,02.2021 Kielce. Szpital tymczasowy na Targach Kielce. Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama