Nie żyje Wojciech Stachurski. Legenda kieleckiej muzyki

Data publikacji: 15.12.2020 15:13
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojciech Stachurski

Wojciech Stachurski
Fot. Radio Kielce

Dziś przed południem w szpitalu w Czerwonej Górze zmarł Wojciech Stachurski - znakomity muzyk, kompozytor i producent muzyczny. Miał 65 lat.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Był członkiem zwyczajnym ZAiKS: sekcji kompozytorskiej oraz autorów małych form literackich.

Z kielecką sceną muzyczną był związany od lat 70-tych XX wieku. Działał w studenckich formacjach kabaretowych, lider i założyciel zespołu muzycznego U Ojca. Stworzył ponad 500 piosenek, które trafiły na ponad 100 wydawnictw fonograficznych. Kilka z nich uzyskało status złotej, a jedna platynowej płyty.

Kochał muzykę country, którą wykonywał z zespołem U Ojca, ale jak nikt inny potrafił pisać i komponować utwory dla najmłodszych słuchaczy. Przez lata działalności artystycznej, współtworzył i prowadził wiele zespołów dziecięcych i młodzieżowych, w tym legendarne Iskierki.

Przed kilkoma laty wygrał z poważną chorobą. Wrócił do aktywności zawodowej. Radość sprawiała mu muzyka, a w ostatnim czasie jeszcze większą - bycie dziadkiem.

Tym razem choroba okazała się silniejsza.

Reklama