Nowe połączenie autobusowe na Święty Krzyż [ROZKŁAD JAZDY]

Data publikacji: 11.08.2020 09:50 / Data aktualizacji: 11.08.2020 15:17
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.08.2020 Kielce. Konferencja ws. weekendowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż

11.08.2020 Kielce. Konferencja ws. weekendowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Od najbliższej soboty (15 sierpnia) wraca weekendowe połączenie z Kielc na Święty Krzyż. Przejazd autobusami będzie bezpłatny, a autokar będzie kursował w każdą sobotę i niedzielę trzy razy dziennie aż do 27 września.

Jak informuje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, początkowo połączenie miało zostać uruchomione wiosną, na początku sezonu turystycznego, jednak w związku z epidemią koronawirsa było to niemożliwe.

- Staramy się teraz, zachowując wszystkie sanitarne rygory i obostrzenia, zainaugurować chociaż część sezonu turystycznego, a także zachęcić mieszkańców i turystów do tego, aby dzięki tej linii mogli w swobodny sposób dostać się do najstarszego sanktuarium w Polsce. Ponadto to połączenie zdecydowanie ułatwi także mieszkańcom dostęp do pozostałych atrakcji Gór Świętokrzyskich - dodaje.

Marszałek ma nadzieję, że to połączenie w przyszłości przyczyni się do powstania stałej linii funkcjonującej na tej trasie.

Poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski podkreśla, że przywrócenie tego połączenia przyczyni się do wsparcia regionalnej branży turystycznej w czasie walki z pandemią COVID-19.

- Święty Krzyż to nasza wielka atrakcja turystyczna. Cieszę się, że kwestia przywrócenia tego połączenia, o czym kilka miesięcy temu rozmawialiśmy z misjonarzami oblatami, dziś ma swój szczęśliwy finał. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców województwa – podkreśla.

Uruchomienie weekendowego połączenia na trasie Kielce – Święty Krzyż jest możliwe dzięki porozumieniu zawartym przez Regionalną Organizację Turystyczną z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach. Linia rozpocznie kursowanie od 15 sierpnia. Autobus będzie jeździł w każdy weekend do końca września trzy razy dziennie.

Pierwszy kurs: wyjazd z Kielc o godzinie 6.30, powrót ze Świętego Krzyża o 8.40;
drugi kurs: Kielce – godz. 10.00, powrót ze Świętego Krzyża o 12.45;
trzeci kurs: Kielce – godz. 14.30, powrót ze Świętego Krzyża o 18.00.

Dodatkowy kurs zostanie zorganizowany w poniedziałek 14 września, w dniu odpustu na Świętym Krzyżu. Autobus turystyczny wyposażony jest w klimatyzację, wygodne fotele oraz dwa ekrany, na których podczas podróży wyświetlane będą filmy promujące region.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji darmowych biletów będzie dostępny na stronie www.swietokrzyskie.travel. Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. W przypadku przedsiębiorców, biur podróży, hoteli czy właścicieli atrakcji turystycznych istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla 20 osób.

PRZYSTANKI I HARMONOGRAM KURSÓW LINII KIELCE – ŚWIĘTY KRZYŻ:

Z KIELC:

Kielce – Kadzielnia Parking – Dworzec PKP- Cedzyna – Mąchocice- Ciekoty- Święta Katarzyna – Bieliny – Huta Szklana – Święty.

ZE ŚWIĘTEGO KRZYŻA:

Święty Krzyż- Huta Szklana- Bieliny – Święta Katarzyna – Ciekoty- Mąchocice – Cedzyna – Kielce Dworzec PKP- Kielce – Kadzielnia (parking dla autokarów) .

Podobne wiadomości
Reklama