Nowy szef ostrowieckiego Biura Wystaw Artystycznych

Data publikacji: 13.10.2021 16:59 / Data aktualizacji: 13.10.2021 18:25
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu Justyna Łada

Na zdjęciu Justyna Łada
Fot. archiwum prywatne

Justyna Łada, pracownica ostrowieckiego magistratu, a także artysta-fotografik, została wybrana na dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tę funkcję będzie pełnić przez najbliższe trzy lata.

Jak informuje przewodniczący komisji konkursowej, zastępca prezydenta Ostrowca Św. Piotr Dasios, przesłuchania kandydatów trwały ponad pięć godzin. Kandydatura Justyny Łady musi zostać zaakceptowana przez prezydenta miasta, co ma być formalnością.

– To pracownik promocji urzędu miasta, artysta-fotografik, wywodząca się z artystycznej rodziny, ukończyła historię sztuki. Zna wszystkie niuanse artystyczne Ostrowca, ale też zna rynek kultury w mieście, to znaczy BWA i sąsiednią jednostkę Miejskie Centrum Kultury – wyjaśnia Piotr Dasios.

Jak dodaje, Justyna Łada wraz z Arturem Bartkiewiczem i Wojciechem Mazanem, pracownikami BWA, mieli bardzo wyrównany poziom, przedstawili bardzo dobre koncepcje rozwoju tej jednostki kultury na najbliższe lata. Justynę Ładę wybrano niewielką przewagą głosów.

– Głosowanie zakończyło się wynikiem 5 do 4, więc to minimalne różnice, świadczące o tym, że poziom kandydatów na to stanowisko był bardzo wysoki – twierdzi przewodniczący komisji.

Nowo wybrana dyrektor stanowisko obejmie prawdopodobnie od 1 listopada. Wraz z końcem października dotychczasowa szefowa placówki, Jolanta Chwałek, przechodzi na emeryturę.

Reklama