Nowy szlak rowerowy połączy Mąchocice ze Świętą Katarzyną

Data publikacji: 20.01.2022 16:20
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święta Katarzyna-Bodzentyn. Ścieżka rowerowa

Święta Katarzyna-Bodzentyn. Ścieżka rowerowa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W tym roku powinna być ukończona ścieżka rowerowa w przełomie Lubrzanki. Szlak ma połączyć Mąchocice Kapitulne ze Świętą Katarzyną.

Tomasz Lato, wójt Masłowa wyjaśnia, że w  tym roku gmina wspólnie z powiatem kieleckim zakończy trwająca od ponad roku budowę.

- Pierwsza część tej inwestycji była realizowana wspólnie z Kieleckim Obszarem Funkcjonalnym, natomiast teraz powiat kielecki w porozumieniu z gminami Bodzentyn i Masłów realizuje odcinek pomiędzy Mąchocicami, a Świętą Katarzyną. Jest to już ostatni fragment trasy. Mamy  zaplanowaną kwotę prawie 200 tys. zł na wykonanie odcinka od Szklanego Domu w Ciekotach w kierunku Świętej Katarzyny – tłumaczy.

Wójt dodaje, że to ważna inwestycja.

-  Dzięki ścieżce rowerowej będzie można bezpiecznie zwiedzać tę część naszego regionu. To także dodatkowy atut, który może sprawić że więcej turystów odwiedzi gminę. Obecnie ścieżki rowerowe są jednym z ważniejszych zadań, związanych ze sportem, rekreacją, turystyką – podkreśla.

Gmina ma kolejne plany związane z tym obszarem.

- W budowie ścieżek wspiera nas Związek Gmin Gór Świętokrzyskich. Obecnie z Polskiego Ładu otrzymaliśmy na to zadanie ponad 20 mln zł. Część z tych pieniędzy będzie wykorzystana w gminie Masłów. Dążymy do tego, by ścieżka, która powstała w przełomie Lubrzanki, w najbliższych latach była połączona z Kielcami.

Jak zapowiada wójt, w gminie pojawią się także specjalne oznaczenia informujące o tym, jak dotrzeć do szlaku. 

Reklama