NSZZ „Solidarność” popiera Andrzeja Dudę [APEL]

Data publikacji: 06.07.2020 13:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Waldemar Bartosz - przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”

Na zdjęciu: Waldemar Bartosz - przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”
Kielce. 15.01.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Świętokrzyska „Solidarność” apeluje o poparcie Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich. Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność wystosowało apel do członków i sympatyków związku o wsparcie ubiegającego się o reelekcje prezydenta Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów 12 lipca.

Jak mówi Waldemar Bartosz, szef świętokrzyskiej „Solidarności”, związek apeluje o dwie rzeczy: przede wszystkim o wysoką frekwencję i aktywne skorzystanie ze swoich praw obywatelskich oraz wsparcie prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak zaznacza, urzędujący prezydent przed pięcioma laty jako jedyny kandydat zawarł i skutecznie realizował porozumienie z NSZZ „Solidarność” w sprawie obrony ważnych kwestii dla świata pracy.

- Traktujemy kandydaturę Andrzeja Dudy jako wiarygodną, jeżeli chodzi o sprawy pracownicze i socjalne. Dla nas jak również dla większości Polaków jest to najważniejsze, dlatego też wskazujemy i apelujemy o poparcie urzędującego prezydenta w najbliższych wyborach - wyjaśnia.

W apelu świętokrzyskiej „Solidarności” czytamy, że Andrzej Duda jest gwarantem polityki prospołecznej, a także realizacji zobowiązań złożonych na rzecz spełniania oczekiwań pracowniczych.

Apel Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”

Reklama