Od środy Kielce bez ciepłej wody

Data publikacji: 24.08.2021 14:59
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W środę i czwartek, spora cześć Kielc będzie pozbawiona dostaw ciepłej wody. Utrudnienia są spowodowane usuwaniem awarii w Elektrociepłowni Kielce.

Zbigniew Duda, dyrektor elektrociepłowni wyjaśnia, że wykonanie zaplanowanych prac konserwacyjnych jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania ciepłowni. Prace obejmą wymianę zasuw umiejscowionych w kolektorze głównym ciepłowni.

- Niektóre z urządzeń są w eksploatacji codziennie, całą dobę, przez cały rok. W sytuacji gdy zauważamy ryzyko powstania potencjalnej awarii podejmujemy działania interwencyjne, w czasie gdy brak ciepłej wody jest najmniej uciążliwy dla mieszkańców miasta, czyli latem. W każdym kotle grzewczym jest odejście gorącej wody. Cały system jest połączony w jednym kolektorze. Wszystkie kotły powinny mieć możliwość odcięcia więc w najbliższych dniach wymienione zostaną zasuwy. A jest to możliwe w momencie odcięcia całości – tłumaczył Zbigniew Duda.

Naprawy mają być prowadzone całą dobę, tak by awaria została jak najszybciej usunięta. - Według planów, przerwa ma potrwać 28 godzin. Nasi pracownicy będą pracować przy tej awarii w systemie zmianowym. Będą to działania całodobowe. Naszą górną granicą jest godz. 12.00 w czwartek. Natomiast będziemy robić wszystko by utrudnienia zostały usunięte w jak najkrótszym czasie – dodaje dyrektor.

Utrudnienia związane z przerwaniem dostaw ciepłej wody będą dotyczyć przede wszystkim os. „Pod Dalnią”, „Ślichowice”, rejonu ulic: Piekoszowskiej oraz Szajnowicza–Iwanowa, jak również północnych osiedli Kielc, czyli „Na Stoku”, „Świętokrzyskie”, „Słonecznego Wzgórza”, a także „Nowy Bocianek” i rejonu ulicy Okrzei.

Przerwa w dostawach ciepłej wody ma potrwać od godz. 8.00 rano 25 sierpnia, do godz. 12.00 dnia następnego.

Podobne wiadomości
Reklama