ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów okazał się dobrą zabawą

Data publikacji: 03.06.2020 07:28
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Bielsko-Biała. 08.08.2018 / Fot. Tour de Pologne

Ponad 120 kilometrów kolarskich tras, blisko 900 uczestników z całego świata na każdym z czterech etapów – tak wyglądały wirtualne wyścigi kolarskie w ramach ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów.

 Inicjatywa była odpowiedzią na przerwę w organizacji wydarzeń sportowych i okazała się doskonałą formą sportowej rywalizacji, gromadząc wśród uczestników osobowości ze świata sportu i nie tylko.

Uczestnicy rywalizowali na czterech wirtualnych trasach w Richmond, Innsbrucku, Yorkshire oraz Londynie. W gronie sportowców ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN znaleźli się między innymi Robert Kubica, Anita Włodarczyk, Bartosz Zmarzlik, Kuba Przygoński, Mateusz Rudyk czy Wojciech Pszczolarski.

– Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tej inicjatywie. Rywalizacja wyzwoliła pozytywne emocje zarówno u zawodników, jak i widzów, i właśnie o to w sporcie chodzi. Już wkrótce wracam do swojej dyscypliny, której pierwszym punktem będą testy DTM zaplanowane w Niemczech w drugim tygodniu czerwca – powiedział Robert Kubica, który bardzo dobrze spisał się w całym cyklu, biorąc udział we wszystkich czterech wyścigach.

W finałowej rozgrywce na wirtualnej trasie w Londynie brali udział także goście specjalni Witold Bańka przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej oraz Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację. W obliczu pandemii kolarstwo przeniosło się na chwilę do świata wirtualnego, a te zmagania okazały się bardzo fajną zabawą. Teraz zapraszam na wyścigi, które będziemy organizowali w realnym świecie – Tour de Pologne i ORLEN Wyścig Narodów – powiedział Czesław Lang dyrektor generalny Lang Team.

Tagi do tego wpisu
Reklama