Ostrowiecki Browar Kultury z ogólnopolską nagrodą

Data publikacji: 24.09.2020 16:55
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.09.2020 Zamek Królewski w Warszawie. Na zdjęciu Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Św.

24.09.2020 Zamek Królewski w Warszawie. Na zdjęciu Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Św.
Fot. UM Ostrowiec Św.

Ostrowiecki Browar Kultury zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Finał rywalizacji, organizowanej przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, przy udziale Związku Powiatów Polskich i Polskiej Izby Budownictwa odbył się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrodzona inwestycja polegała na adaptacji na potrzeby instytucji kultury, pochodzących z początku ubiegłego wieku budynków dawnego browaru Saskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Modernizacja zakończyła się latem ubiegłego roku. W browarze siedzibę mają: Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Jest tam sala teatralno-koncertowa z widownią na ponad 300 miejsc, sale wystawowe i pracownie tematyczne, działa kawiarnia artystyczna.

Prezydent Jarosław Górczyński zadedykował to wyróżnienie ostrowczanom.

- Nagrodę dedykuję wszystkim państwu, którzy kibicowali tej przebudowie, a teraz właśnie rozpoczętej inwestycji w budynku Kina Etiuda, czyli dawnym Zakładowym Domu Kultury, gdzie powstanie między innymi nowoczesne Centrum Tradycji Hutnictwa - mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 460 realizacji z całego kraju. Jury wizytowało 76 obiektów zakwalifikowanych do finału.

W ubiegłym roku główną nagrodę i tytuł „Modernizacja Roku” w kategorii sport i rekreacja otrzymał ostrowiecki kompleks basenowo-rekreacyjny „Rawka Od Nowa”. Było to trzecie wyróżnienie dla Ostrowca Świętokrzyskiego (w 2004 kryta pływalnia Rawszczyzna, w 2007 ośrodek Gutwin).

Reklama