„Pętla taktyczna” to tylko pierwszy etap szkolenia [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 21.10.2021 20:06
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru /Źródło: ŚBOT
21.10.2021. Poligon. „Pętla taktyczna” terytorialsów

21.10.2021. Poligon. „Pętla taktyczna” terytorialsów
Fot. kpt. Marcin Kowal / ŚBOT

Strzelanie, rzut granatem, ewakuacja rannego z pola walki, marsz na azymut to niektóre z elementów „pętli taktycznej”. Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w czwartek (21 października) zostali poddani egzaminowi praktycznemu kończącemu swoje pierwsze szkolenie.

Blisko 30 ochotników 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilkunastu dni przechodzi swoje pierwsze wojskowe szkolenie. W trakcie „szesnastki” nowo powołani żołnierze uczą się bezpiecznego posługiwania, strzelania oraz obsługi karabinka MSBS Grot, pierwszej pomocy, taktyki, topografii, musztry oraz współdziałania w jednym zespole jakim jest sekcja lekkiej piechoty. 

„Pętla taktyczna” to nazwa praktycznego egzaminu w formie marszu w terenie, gdzie żołnierze w pełnym oporządzeniu przemieszczają się z punktu na punkt. Na każdym czekają przygotowane dla nich zadania. Finałem egzaminu jest strzelanie z karabinka MSBS Grot. 

Po zakończeniu szkolenia podstawowego żołnierz złożą przysięgę wojskową.  Uroczystość odbędzie się 24 października o godz. 15:00 na rynku w Ostrowcu Św.

Reklama