Plastyczna uczta w Busku

Data publikacji: 21.11.2020 13:43
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Kultura
21.11.2020. Busko-Zdrój. 35. Przegląd Plastyki „Ponidzie” organizowany przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury

21.11.2020. Busko-Zdrój. 35. Przegląd Plastyki „Ponidzie” organizowany przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Fot. Tamara Maj

Prace 43 artystów z różnych części kraju można oglądać na wystawie w Galerii „Antresola” w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Ekspozycja jest pokłosiem 35. edycji Przeglądu Plastyki „Ponidzie”.

W sumie w „Antresoli” można obejrzeć 118 prac. Bogdan Ptak, kustosz wystawy informuje, że konkurs jak co roku zgromadził zarówno artystów profesjonalnych jak i amatorów. Twórcy prezentują prace wykonane w różnych technikach plastycznych.

- Mamy malarstwo sztalugowe – techniką olejną. To także prace ukazujące martwą naturę na płótnie, rysunek. Prezentowane są również ciekawe obiekty ceramiczne, rzeźby, płaskorzeźby, kolaże artystyczne, malarstwo na szkle farbami witrażowymi – wymienia Bogdan Ptak.

Bogdan Ptak podkreśla, że na wystawie możemy obserwować konfrontacja różnych temperamentów i postaw twórczych. Wśród propozycji artystów są między innymi akty, ale też portrety znanych osób.

- Wiodącym tematem prac plastycy uczynili pejzaż, architekturę Ponidzia. Pozostałe tematy to: malarstwo abstrakcyjne. To wszystko wpływa na to, że wszechstronność poruszanych tematów daje nam obraz tego o czym artyści myślą, o czym się mówi, taki zapis dnia codziennego – zaznacza kustosz wystawy.

Pierwszy przegląd plastyki odbył się w 1986 roku.

Reklama