Policjanci będą pilnować porządku w Sielpi

Data publikacji: 02.07.2020 15:44
Autor: Monika Miller , Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.07.2020. Sielpia. Posterunek policji w Sielpi. Na zdjęciu (od lewej): Sylwia Sobczyńska i Marta Przygodzka

02.07.2020. Sielpia. Posterunek policji w Sielpi. Na zdjęciu (od lewej): Sylwia Sobczyńska i Marta Przygodzka
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Plażowicze wypoczywający w Sielpi mogą poczuć się bezpieczniej. Nad zalewem został otwarty posterunek policji. Będzie funkcjonował do 31 sierpnia.

Sielpia jest jednym z największych ośrodków wypoczynkowym w regionie, a na wypoczynek przybywają tam wczasowicze z całej Polski. Jak mówi Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Końskich, w weekendy miejscowych policjantów będą wspierać jednostki z Kielc.

- Mundurowi będą patrolować miejscowość radiowozami, rowerami i pieszo. W weekendy, kiedy liczba wczasowiczów jest największa, koneckiej jednostce pomogą policjanci z oddziałów prewencji Komendy Wojewódzkiej - mówi policjantka.

Marta Przygodzka dodaje, że głównym problemem w miejscowości wypoczynkowej jest nadużywanie alkoholu i jazda na podwójnym gazie.

- Policjanci skupiają się na czuwaniu nad bezpieczeństwem wczasowiczów. Ważnym elementem jest też zapobieganie niszczeniu mienia, czy eliminowanie kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu -  zaznacza.

Posterunek znajduje się przy budynku Kina Letniego na ul. Spacerowej. Oprócz Sielpi, na stałe, w okresie letnim policjanci są na zalewach w Cedzynie i Chańczy, a gdy zajdzie taka potrzeba także w Staszowie, Busku-Zdroju i Sandomierzu.

Tagi do tego wpisu
Reklama