Posłowie Prawa i Sprawiedliwości modlili się za Ojczyznę

Data publikacji: 02.05.2021 13:28
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.05.2021 Jankowice. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości modlili się za Ojczyznę

02.05.2021 Jankowice. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości modlili się za Ojczyznę
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości modlili się dziś w intencji Ojczyzny w kościele w Jankowicach w gminie Wilczyce. Przed eucharystią rozdawali mieszkańcom biało- czerwone chorągiewki z okazji Dnia Flagi.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur PiS powiedział, że wspólna modlitwa jest ważnym elementem umacniania jedności, a modlitwy w intencji Ojczyzny są tradycją narodu polskiego.

- Tak czynili nasi przodkowie, nigdy nie ulegali żadnej presji ani namowom. Dzięki temu przetrwali. Zawsze potrafili okazać własną postawę patriotyczną, także wobec naszych wrogów. To jest nasze dziedzictwo i my musimy go strzec, pilnować jak źrenicy oka, dlatego staramy się jako politycy bywać pośród różnych wspólnot parafialnych - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Poseł Marek Kwitek stwierdził, że wspólna modlitwa z mieszkańcami ziemi sandomierskiej jest dla niego ważna, aby wzmacniać międzyludzkie więzy.

- Jest to ważne tym bardziej teraz, gdy jesteśmy w trudnej sytuacji związanej z pandemią. Wiele rodzin straciło swoich bliskich, codziennie zdarzają się jakieś ludzkie dramaty, dlatego ważna jest wzajemna troska, wykazywanie współczucia, bo to oznacza, że nie jesteśmy wobec siebie obojętni. Musimy sobie nawzajem pomagać i być razem - dodał parlamentarzysta.

W mszy świętej, oprócz mieszkańców Jankowic i okolicznych miejscowości uczestniczyli także sandomierscy radni miejscy i powiatowi z Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama