Powiat kielecki w żółtej strefie

Data publikacji: 17.09.2020 14:35 / Data aktualizacji: 17.09.2020 15:09
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

- Powiat kielecki od soboty będzie żółtą strefą w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa - poinformował dziś minister zdrowia. Minionej doby w powiecie odnotowano 15 zakażeń, dzień wcześniej - 10, a we wtorek zarażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 22 mieszkańców powiatu kieleckiego.

Wprowadzenie żółtej strefy oznacza, że na terenie całego powiatu kieleckiego maseczkę lub przyłbicę należy nosić w środkach publicznego transportu, zakładach pracy i miejscach użyteczności publicznej, a także sklepach oraz obiektach usługowych, kościołach, miejscach przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, jak również na cmentarzach. Poza tym należy zasłaniać usta i nos w miejscach ogólnodostępnych, o ile niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego, czyli dystansu 1,5 m.

Jeżeli chodzi o spotkania rodzinne, w tym wesela, w tego typu imprezach może uczestniczyć maksymalnie 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Nie trzeba jednak zakrywać ust i nosa.

W żółtej strefie obowiązują także obostrzenia dotyczące wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Jeśli odbywają się one w zamkniętych pomieszczeniach lub w obiektach sportowych na otwartej przestrzeni, może w nich uczestniczyć maksymalnie 25 proc. osób w stosunku do miejsc, wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos i zachowywać dystans 1,5 m. Jeśli wydarzenie odbywa się na otwartej przestrzeni, może w nim uczestniczyć maksymalnie 100 osób. Wszyscy muszą mieć zasłonięte usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny.

Obostrzenia w związku z zakwalifikowaniem powiatu kieleckiego do strefy żółtej zaczną obowiązywać od najbliższej soboty, 19 września. Żółta strefa obowiązuje w powiecie kieleckim, ale nie w samych Kielcach.

Reklama