PROGNOZA POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA

Data publikacji: 06.11.2020 07:20 / Data aktualizacji: 13.04.2021 17:05
Kategoria: Pływające strony /Źródło: PROGNOZA POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA

PIĄTEK-NIEDZIELA, 07-09.05.2021

Zimny kwiecień i nie najcieplejszy maj sprawiły, iż wyższych temperatur oczekujemy w podobny sposób, jak w ubiegłych latach podczas suchej wiosny opadów deszczu.

I nareszcie zrobi się ciepło, a do jego nadejścia można już odliczać godziny, gdyż zjawi się u nas już w niedzielę. 

Dzisiaj jeszcze dużo chmur, chłodno i kolejny front w zatoce niżowej przyniesie opady deszczu oraz burze, a także silniejszy wiatr do 60 km/h, w trakcie przechodzenia komórki burzowej może być silniejszy. Ciśnienie niskie, w południe barometry pokażą 1002 hPa mierzone do poziomu morza. Temperatura tylko do 13 ⁰C w najcieplejszym momencie dnia.

W sobotę po zimnym poranku na niebie pojawi się dużo słońca, jednak masy zimne i silniejszy wiatr sprawią, że będziemy odczuwać spory chłód i tylko 7-8⁰C przy skórze, a na termometrach zobaczymy do 12 ⁰C. Wiatr powieje z prędkością maksymalną do 50 km/h z kierunku północno-zachodniego.

Z kolei w niedzielę nad ranem należy spodziewać się słabego przymrozku, a w ciągu dnia układy baryczne - wyż na południowym-wschodzie i niż na zachodzie zaczną sprowadzać ciepłe masy powietrza z południowego-wschodu przy bardzo dużej ilości promieni słonecznych. Te dwa czynniki sprawią, że temperatura w najcieplejszy momencie dnia osiągnie 20⁰C. Wiatr umiarkowany powieje z południowego wschodu, a ciśnienie już adekwatne do warunków panujących w antycyklonie, czyli 1025 hPa. Kolejne dni z jeszcze wyższą temperaturą.

POSŁUCHAJ PROGNOZY POGODY WEDŁUG MARKA STEFAŃCA

Reklama