RADIO RZESZÓW. Cztery psy ze sfałszowanymi dokumentami na przejściu w Medyce

Data publikacji: 01.08.2020 09:20
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Rzeszów


Fot. KAS

Psy, które towarzyszą turystom podczas zagranicznych wojaży muszą posiadać wymagane prawem dokumenty. Chodzi m.in. o paszport zwierzęcia i zaświadczenia o koniecznych szczepieniach.

Szczególnie jest to ważne przy przekraczaniu granicy Unii Europejskiej. W tym przypadku chodzi o potwierdzenie wykonania badań poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie.

Przypomina o tym Krajowa Administracja Skarbowa z Podkarpacia, która ostatnio wykryła nieprawidłowości w dokumentach przewożonych psów. Na przejściu Medyce zatrzymano Polaka, który zgłosił  do odprawy cztery psy rasy Pomeranin - matkę z trójką szczeniaków.  W trakcie kontroli weterynaryjnej stwierdzono sfałszowanie paszportów przewożonych zwierząt. 

Lekarz weterynarii, widniejący w dokumentacji, jednoznacznie zaprzeczył, że to on potwierdził  ważność badań. Należy je wykonać przed wyjazdem za granicę i przy powrocie okazać zaświadczenie wraz z paszportem zwierzęcia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii www.wetgiw.gov.pl.

Podróżny trafił w ręce policji, a psy muszą być odesłane na Ukrainę.

Reklama