Smyków z najwyższą frekwencją. Gmina otrzyma wóz strażacki

Data publikacji: 13.07.2020 06:56 / Data aktualizacji: 13.07.2020 11:55
Autor: Marek Orkisz , Marlena Płaska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.07.2020. Smyków. Strażacy ochotnicy z gminy Smyków z wójtem Jarosławem Pawelcem

13.07.2020. Smyków. Strażacy ochotnicy z gminy Smyków z wójtem Jarosławem Pawelcem
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Strażacy z gminy Smyków dostaną nowy wóz strażacki w ramach akcji MSWiA „Bitwa o wozy”. Zapracowali na to mieszkańcy gminy wykazując się najwyższą frekwencją w województwie świętokrzyskim. Podczas drugiej tury wyborów do urn przyszło 75,61 procent uprawnionych do głosowania.

Rano wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec ostrożnie wyrażał radość z nowego wozu strażackiego, czekał na oficjalne potwierdzenie wyników, bo bardzo blisko były gminy Miedziana Góra - do urn poszło 73,11 proc. mieszkańców, Górno - 72,83 proc. i Ruda Maleniecka - 72,23 proc. Teraz już wiadomo, że nowy samochód trafi do jednej z czterech jednostek OSP działających na terenie gminy Smyków.

Komendant gminny straży pożarnej Adam Kubała mówi, że decyzja o tym, która jednostka dostanie nowy samochód zapadnie, kiedy wóz będzie już stał w garażu.

- Na terenie gminy mamy trzy samochody nadające się do akcji i jeden wymagający wymiany. Kiedy będziemy już mieli kluczyki w ręku wspólnie podejmiemy decyzję dokąd trafi nowy samochód - informuje.

Zdaniem posła PiS Krzysztofa Lipca gmina Smyków swoją frekwencją w pełni zasłużyła na nowy wóz strażacki, który poprawi bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

- To znak przywiązania do wartości patriotycznych, a przykład gminy Smyków będzie promieniował na kolejne gminy w regionie - przekonuje.

Grzegorz Młodawski, prezes OSP Królewiec, mówi, że na przestrzeni lat wiele zmieniło się w straży na lepsze.

- Mamy dobry sprzęt i nowe remizy, jednak samochodów gaśniczych i nowego sprzętu ratującego życie i mienie ludzi nigdy za dużo - dodaje.

Na terenie gminy Smyków jest 150 strażaków, w tym dwie kilkunastoosobowe młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Mateusz Kuleta zaznaczył, że służba w straży pożarnej jest wymagająca, trzeba dbać o kondycję i uczestniczyć w szkoleniach, ale wśród młodych mieszkańców gminy jest moda na bycie strażakiem i nie można narzekać na braki kadrowe.

W pierwszej turze wyborów wóz strażacki w „Bitwie o wozy” wygrała gmina Masłów, samochód trafił do Woli Kopcowej.

Reklama