Sportowe święto młodzieży w Kielcach

Data publikacji: 14.09.2021 07:04
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport


Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W piątek, 17 września na sześciu arenach sportowych odbędzie się I Olimpiada Świętokrzyska, w której weźmie udział blisko 500 zawodników i zawodniczek. Główną areną zmagań będzie Hala Legionów w Kielcach, w której królować będą: tenis stołowy, taekwondo, bilard, judo, siatkówka, koszykówka 3×3, piłka ręczna i szachy.

Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza rywalizować będą lekkoatleci. Pięściarze o medale powalczą w klubie RUSHH Kielce, badmintoniści w hali MKS Orlicz w Suchedniowie, a zawody w pływaniu i aquathlonie odbywać się będą na pływalni Foka.

Jednym z ważnych elementów będzie możliwość spotkania się uczestników z wielkimi gwiazdami sportu i ambasadorami imprezy. Swą obecność potwierdzili min. olimpijczycy Sławomir Szmal, Mirosława Sarna czy reprezentanci i medaliści mistrzostw świata, Europy, Polski: Karol Skowerski, Katarzyna Furmanek, Piotr Bujak, Wojciech Żaliński, Wojciech Pisarczyk.

Będzie to niepowtarzalna okazja dla najmłodszych, aby otrzymać autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie czy też – w przypadku najlepszych – otrzymać medal z rąk swojego idola. Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach. Dla nich organizowane będą m.in. pokazy trików bilardowych w wykonaniu mistrza świata Bogdana Wołkowskiego, „żywe szachy” i wiele konkursów z nagrodami.

Uroczysta ceremonia otwarcia I Olimpiady Świętokrzyskiej odbędzie się w piątek o godzinie 13.30 w Hali Legionów. W trakcie ceremonii, poświęcenia sztandaru Świętokrzyskiej Federacji Sportu dokona Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk.  

Olimpiada Świętokrzyska to pilotażowy projekt, który organizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego m.in. pod honorowym Patronatem Sekretarz Stanu Anny Krupki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.

Reklama