Strażacy z Woli Kopcowej odbiorą dziś promesę na wygrany wóz

Data publikacji: 02.07.2020 14:52 / Data aktualizacji: 03.07.2020 05:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Gmina Masłów otrzyma dziś promesę na samochód strażacki, który trafi do jednostki OSP w Woli Kopcowej. To efekt zwycięstwa w akcji „Bitwa o Wozy” dzięki której, do gmin z najwyższą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich trafią nowoczesne pojazdy ratownicze.

Jak podkreśla poseł Krzysztof Lipiec prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, to świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy już niebawem będą mogli się cieszyć z nowego wozu dla strażackiej jednostki.

- Bardzo się cieszę, że gminy województwa świętokrzyskiego potrafiły się zorganizować, w ten sposób, że frekwencja w pierwszej turze wyborów była znakomita. Gratuluję mieszkańcom gminy Masłów, jak również strażakom z Woli Kopcowej za to, że przyłożyli się do tej konkurencji. Wygrywając „Bitwę o Wozy” z całą pewnością zasłużyli sobie na wspaniały sprzęt strażacki. Życzę tego, aby ta frekwencja była jeszcze wyższa w drugiej turze wyborów - dodaje.

Tomasz Lato, wójt gminy Masłów podkreśla, że sukces jest w pierwszej kolejności zasługą mieszkańców, którzy bardzo aktywnie wzięli udział w niedzielnych wyborach.

- Mam świadomość tego, że nasza gmina w poprzednich wyborach także znajdowała się czołówce jeżeli chodzi o frekwencje, ale tym razem byliśmy najlepsi. Średnia na poziomie prawie 69 proc. to sukces i powód do dumy. Pojedyncze obwody w gminie miały jeszcze wyższą frekwencje, tak np. w Woli Kopcowej wyniosła powyżej 72 proc. i to właśnie do tamtejszej jednostki OSP trafi nowy wóz - dodaje.

Tomasz Lato podkreśla, że na szczególną uwagę zasługują działania druhów ze wszystkich jednostek OSP w gminie Masłów, którzy angażowali się w zachęcanie do udziału w głosowaniu.
Uroczyste wręczenie promes dla wszystkich 16 gmin z całego kraju, które uzyskały najwyższą frekwencję w pierwszej turze wyborów prezydenckich nastąpi w piątek o godzinie 12.00 w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Reklama